Częste pytania

  • Jak długo będę czekać na efekty?

Standardowe tempo w przypadku utraty masy ciała to około 1kg na tydzień, jednak może się ono zmieniać w zależności od cyklu u kobiet, napięciem związanym z obowiązkami, ilością soli w diecie, itp. Każdy jest inny, więc nigdy nie zakładamy tempa zmian, ani pod względem wagi i obwodów, ani pod względem zdrowotnym.

  • Czy muszę wykonywać badania?

Aby zapewnić Ci bezpieczeństwo podczas stosowania planu żywieniowego muszę poznać Twój organizm i upewnić się, że zaplanowana przeze mnie dietoterapia jest dopasowana do Twoich potrzeb. Dlatego zlecam niezbędne badania, które ewentualnie rozszerzamy po pierwszej konsultacji i zasygnalizowaniu przez Ciebie innych dolegliwości. W przypadku rozszerzania diagnostyki przygotuj się na konsultacje lekarskie. Wszystko to służy jednak poprawie Twojego zdrowia 🙂

  • Czy ćwiczenia fizyczne są konieczne?

Aktywnosć fizyczna jest jednym z filarów zdrwego stylu życia, więc będę Cię do niej gorąco zachęcać. Poza oczywistymi korzyściami, jakie ze sobą niesie, zwiększa wydatek energetyczny organizmu i masę mięśniową (która również potrzebuje więcej energii!). Oczywiście aby tracić tkankę tłuszczową należy utrzymywać deficyt kaloryczny (pomijam kwestie zdrowotne), więc w przypadku stosowania planu żywieniowego bez uprawiania sportu zanotujesz spadek masy ciała. Zwróć jednak uwagę na jakość skóry, która musi się dopasować do Twoich nowych kształtów, a to zapewni Ci właśnie umiarkowany wysiłek fizyczny.

  • Jak częste muszą być wizyty kontrolne?

Wszystko zależy od Ciebie 🙂 Czy potrzebujesz większej dawki motywacji? Masz wiele pytań? Lubisz częściej kontrolować swoje postępy? Możesz planować wizyty co 2 tygodnie – wówczas pracujemy intensywnie, nie tylko „na bieżąco”, ale również motywacyjnie i edukacyjnie 🙂 Możesz planować wizyty co 4 tygodnie, jeśli potrzebujesz czasu na wdrażanie zmian w sposobie żywienia, albo nie masz czasu na częstsze wizyty. Nie zalecam jednak wizyt rzadszych niż co miesiac.